دمنوش های لاغری

دمنوش لاغری

دم نوش های لاغری به تنهایی موجب کاهش وزن نمیشوند و نیاز است در کنار آنها حتما از برنامه غذایی سالم و ورزش استفاده کرد ولی به سوخت و ساز بدن کمک میکند در ادامه برخی از دم نوش های موثر و کمک کننده لاغری آورده شده است :

 

دمنوش زنجبیل : طبع گرم زنجبیل موجب بالا رفتن سوخت و ساز بدن میشود و اشتهای کاذب را کنترل میکند ، میتوان زنجبیل تازه را مکعب شکل خشک کرد و به غذاها و چای اضافه کرد و یا دم کرد .

 

چای ماچا: چای ماچا نوعی چای سبز ولی با ارزش غذایی بالاتر می باشد که حدودا هر لیوان چای ماچا برابر 10 لیوان چای سبز ارزش غذایی دارد و سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

 

دمنوش نعنا : نعنا حرارت معده را افزایش میدهد و یاعث میشود روند چربی سازی کند شود.

 

دمنوش رویبوس: این دمنوش که به نام چای قرمز معروف است میتواند جایگزین مناسبی برای چای سیاه باشد و به علت آنتی اکسیدان بالایی که دارد از تخریب رادیکال آزاد جلوگیری میکند و سوزاننده قوی چربی می باشد.

 

دمنوش گل محمدی: این دمنوش موجب سم زدایی در بدن و کلیهها میشود و همچنین روشی موثر برای کاهش وزن در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش می باشد.

 

دمنوش جنسینگ: این گیاه انرژی بسیار بالایی به بدن تزریق میکند و سوخت و ساز بدن را افزایش میدهد و با تعادلی که به قندخون میدهد باعث میشود اشتهای فرد را کنترل کند.

 

دمنوش بابونه: این دم نوش آنتی اکسیدان قوی برای دفع چربی و بافتا های مرده دارد و آرامش بخش است و موجب کنترل اشتها فرد میشود.

 

دمنوش رزماری: رزماری گیاهی دردسترس در اکثر مناطق ایران می باشد که دارای آۀنمتی اکسیدان بالایی است گیاه رزماری آنزیم لیپاز را مهار می کند. لیپاز آنزیمی است که مولکول های چربی را می شکند و سبب احساس سیری و به تعویق انداختن سرعت هضم چربی ها می شود.

 

چای ترش: این چای که قرمز رنگ می باشد تاثیر بسزایی در دفع چربی ها و بافت های مرده دارد و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و سرعت دفع رغذا را بالا میبرد.

 

دمنوش زیره: زیره کلسترول و تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد و باعث کاهش اشتها میشود همچنین سوخت و ساز بدن را بالا می برد.